Otwórz najlepsze konto maklerskie na rynku!

Inwestor rozpoczynający przygodę z giełdą papierów wartościowych powinien posiadać rachunek maklerski.

Serwis najlepszekonto.pl stworzył ranking kont maklerskich skierowany właśnie do osób, które dopiero zamierzają rozpocząć inwestowanie.

Podstawowym kryterium była prowizja pobierana za realizację transakcji online na rynku akcji i obligacji. Wzięto również pod uwagę koszt prowadzenia rachunku w bieżącym roku kalendarzowym oraz użyteczność rachunku (np. dostęp do notowań w czasie rzeczywistym, narzędzi analizy technicznej, dostęp do analiz przygotowywanych przez pracowników biura maklerskiego, dostęp do serwisów informacyjnych).

Najlepszym rachunkiem maklerskim przy takich kryteriach okazało się konto dbMakler, oferowane przez Biuro Maklerskie Deutsche Bank Polska S.A. oraz prowadzone przez DB Securities S.A. O zwycięstwie tego rachunku zadecydowały wyjątkowo atrakcyjne stawki prowizji (np. 0,19 proc. min. 1,90 zł na rynku akcji, dla zleceń składanych internetowo) i duża funkcjonalność rachunku.

W tym miejscu warto dodać, że konto dbMakler, to konto bez opłaty za prowadzenie rachunku, z darmowymi przelewami w ramach grupy Deutsche Bank, możliwością składania zapisów w ofertach pierwotnych i stałym dostępem do notowań giełdowych online, także w wersji mobilnej.

Pełny ranking można pobrać TUTAJ